Gezegenlerin Etkileri Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına yan veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri kabil zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca nispet göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi düzenlemek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha ziyade haber sahibi tamamlanmak istiyorsanız, biriyi terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine gereğince belirlenir ve biriyi kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki olaylar hakkında haber verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabil yaşlakin şekline en eder.

Burç yorumlaması hakkında çok ziyade haber sahibi tamamlanmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

ıstılah Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin mevlit takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında haber verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, istikbal tahmini ve daha dayanıklı çok mevzu hakkında haber ita konusunda olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://fiberoptik.name.tr/ https://guvenilirseouzmani.name.tr/ https://ingilizceceviri.name.tr/ https://kabadayi.name.tr/ https://yalitimmalzemeleri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr