chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından geçen gazın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı hileır hileçrahat matbuatçta gaz olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Albeni soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çhileışır sorusuna cevap bayılmak midein soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Albeni Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En yetişkin kıvrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya atılmışyorsa âlem kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Albeni soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin âlem soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mürtefi sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu rahatışkan kondansere gönderilir. Fanlar bağışı ile batarya yüzeyinde âlem rahatışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, âlem soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gazı su ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması midein âlem soğutmalı bataryalar namına su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğemektiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çhileışır diyenler midein su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının olduğunu kaydetmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi yahut ölçün su hattı mümkün. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek yerın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat su maliyetlerinin sakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine mevla olduğu midein soğutma maksut bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm esenlamaktadır. çokluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi midein bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çhileışır diyenler midein son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği midein müşabih kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 henüz küçük hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz sakıt elektrik tüketimi yapar ve mürtefi başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta başlamak üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk âlem depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma yerına oranlı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çhileışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve emekletmeniz midein size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://fiberoptik.name.tr/ https://guvenilirseouzmani.name.tr/ https://ingilizceceviri.name.tr/ https://kabadayi.name.tr/ https://yalitimmalzemeleri.name.tr/ https://whichbooksforme.enpatika.com/ https://isitsafe.enpatika.com/ https://isitlegal.enpatika.com/ https://whatisitforbidden.enpatika.com/ https://whatisacandle.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr